20 styczeń 2023

Jest plan rekrutacji do przedszkoli i podstawówek

zdjęcie: Jest plan rekrutacji do przedszkoli i podstawówek / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Wielkimi krotkami zbliża się rozpoczęcie naboru do olsztyńskich placówek oświatowych. Znamy już harmonogram postępowania.
REKLAMA
Prezydent Olsztyna określił terminy postępowań rekrutacyjnego oraz uzupełniającego do przedszkoli oraz I klas szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd Olsztyna.

Postępowanie dotyczące przyjęć do przedszkoli zacznie się na początku marca. Wnioski oraz wymagane dokumenty będzie można składać między 2 a 16 marca. Listy kandydatów zakwalifikowany oraz niezakwalifikowanych - po zakończeniu prac przez komisję rekrutacyjna - poznamy 12 kwietnia.

Między 13 a 19 kwietnia rodzice będą mogli potwierdzić wolę przyjęcia do przedszkola. Ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych poznamy 20 kwietnia.

W przypadku I  klas szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd Olsztyna postępowanie zacznie się 6 marca. Od tego dnia do 17 marca rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie do placówki wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów.

Później te dokumenty zostaną przeanalizowane przez komisję rekrutacyjną. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowana 24 marca. Natomiast - po potwierdzeniu przez rodziców woli przyjęcia dziecka do szkoły - ostateczne listy zostaną podane do publicznej wiadomości 31 marca.

Postępowania uzupełniające zarówno w przypadku przedszkoli, jak i szkół podstawowych są zaplanowane na II połowę wakacji.

W klasach I szkół podstawowych zaplanowano 1752 miejsca. W przypadku przedszkoli ich liczba będzie znana po tym, gdy rodzice złożą deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
-6.8°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
SCENA ZGRZYT, Olsztyn, F....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 17:30
miejsce
Centrum Edukacji i Inicjatyw...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 15:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany