21 czerwiec 2022

Młodzi Macedończycy odwiedzili Olsztyn

fot. nadesłane
Szkoły ze stolicy Warmii i Mazur chętnie biorą udział w międzynarodowych projektach. Jedną z takich placówek jest Szkoła Podstawowa Nr 15, która kończy jedno z zadań w Erasmus+.
REKLAMA
To kolejne międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym bierze udział szkoła z ul. Kętrzyńskiego. Tym razem olsztyńscy uczniowie współpracują z rówieśnikami ze stolicy Macedonii Północnej, Skopje.

Świetnie, że możemy Was gościć w naszym ratuszu - mówiła podczas spotkania z uczniami z Macedonii Północnej zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. - Jesteście naszymi drugimi Erasmusowymi gośćmi po pandemicznym okresie. Cieszymy się, że szkoły podejmują takie wyzwania i realizują takie projekty. To jednocześnie szansa na zawarcie znajomości.

Olsztyńska i macedońska szkoły współpracowały przy okazji projektu "Weź przyszłość w swoje ręce. Bądź fair". Jego motywem przewodnim było sprawiedliwe postępowanie m.in. w sporcie, Internecie, czy w takich dziedzinach życia, jak zdrowie lub ekologia.

Obie szkoły współpracowały ze sobą od ponad trzech lat - głównie zdalnie, poprzez sieć. Teraz nastąpił finał projektu. Na początku czerwca młodzi olsztynianie odwiedzili stolicę Macedonii Północnej, a teraz ich rówieśnicy przybyli do stolicy Warmii i Mazur z rewizytą. To była druga grupa, bowiem pierwsza przyjechała do Olsztyna w lutym.

Przede wszystkim dziękujemy naszym partnerom za współpracę - mówili uczestnicy projektu z Macedonii Północnej. - To dla nas niezwykłe doświadczenie. Bardzo podoba nam się w Waszym mieście i w okolicach. W trakcie naszego pobytu mieliśmy też okazję brać udział w interesujących warsztatach.

W przedsięwzięciu w każdej ze szkół brało udział ok. 70 uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 15 szykuje się już do kolejnego projektu, w którym wiodącą placówką byłaby szkoła z tureckiej Ankary.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
26.2°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:13
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2022-07-01 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-03 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-06 20:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany