23 grudzień 2021

Z infolinii "Polskiego Ładu" skorzystało już kilka tysięcy osób

fot. PAP
Z uruchomionej w połowie grudnia infolinii "Polskiego Ładu" skorzystało już kilka tysięcy osób, są chwile, w których infolinia "się przegrzewa" - poinformowała w czwartek wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.
REKLAMA

Semeniuk powiedziała na antenie Radia Olsztyn, że w ciągu tygodnia działania infolinii było już kilka tysięcy zgłoszeń, głównie to zapytania o reformę systemu podatkowego. "Chodziło przede wszystkim o składkę zdrowotną i funkcjonowanie jednoosobowych działalności gospodarczych" - powiedziała Semeniuk.

Przyznała, że infolinia odbiera też telefony "od emerytów, pytania związane z polityką prorodzinną, pytania związane z gwarancjami mieszkaniowymi".

"Są momenty, gdy ta linia +przegrzewa się+, mimo że oprócz konsultantów korzystamy z pomocy sztucznej inteligencji, livechatów, chat boxów" - powiedziała Semeniuk.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło infolinię dla obywateli i przedsiębiorców 15 grudnia br., by wszystkie osoby, które mają pytania dotyczące Polskiego Ładu, mogły od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 telefonować pod numer 22 765 64 64. Infolinia jest częścią Multikanałowego Centrum Informacji "Polski Ład” i ma działać pół roku. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2022-03-23 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-03 17:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany