Komunikacja zbiorowa: Kortowiada i zawody triathlonowe

zdjęcie: Komunikacja zbiorowa: Kortowiada i zawody triathlonowe / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Dwie duże imprezy odbędą się w najbliższych dniach w stolicy Warmii i Mazur. Szykują się dodatkowe kursy autobusów, ale i wyłączenia niektórych ulic.
REKLAMA
Szesnastu artystów wystąpi na scenie przy jez. Kortowskim podczas tegorocznych olsztyńskich juwenaliów.

Wydarzenie odbędzie się między czwartkiem a sobotą (25-27 maja), Natomiast w sobotę i w niedzielę (27-28 maja) jez. Ukiel opanują triathloniści, którzy będą rywalizować m.in. w Pucharze Europy.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu jest już gotowy do obsługi Kortowiady. Jak zapowiadają przedstawiciele organizatora transportu - przygotowanych zostało wiele dodatkowych połączeń autobusowych.

Po kortowskich koncertach na studentów będzie czekać 37 autobusów przegubowych - informuje Michał Koronowski z olsztyńskiego ZDZiT. - Pojazdy wybranych linii będą odjeżdżały nawet co 7-8 minut.

Co ważne - już od ok. godz. 16:00 w środę (24 marca) z użytkowania zostanie wyłączony przystanek "Uniwersytet-Stadion" w kierunku ul. Tuwima.

Prosimy o kierowanie się na przystanek "Uniwersytet-Centrum Konferencyjne" - wskazuje Michał Koronowski. - Funkcjonowanie przystanku "Uniwersytet-Stadion" przywrócone zostanie w niedzielę.

W przypadku zmagań triathlonistów należy spodziewać się zamknięć części ulic w pobliżu jez. Ukiel. W sobotę (27 maja) w godzinach 6:00-19:30 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kapitańska, północna nitka ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) od ul. Shumanna do ul. Lotniczej. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Natomiast dzień później między 6:00 a 14:30 zamknięte dla ruchu drogowego będą ul. Kapitańska, ul. Shumanna (nitka w kierunku ul. Sielskiej), ul. Sielska (północna nitka w kierunku Ostródy), ul. Miła, ul. Lotnicza oraz starodroże DK16 na odcinku Olsztyn-zjazd na Łupstych. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
18.2°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:57
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2023-06-02 17:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-02 20:15
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-04 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-05 11:30
miejsce
Aula im. Anny Wasilewskiej,...
wstęp biletowany