25 czerwiec 2024

W wakacje remont ważnego skrzyżowania w Olsztynie

zdjęcie: W wakacje remont ważnego skrzyżowania w Olsztynie / pixabay//2157162
Jeszcze w czasie wakacji wyremontowane ma zostać ważne skrzyżowanie w Olsztynie - alei Sikorskiego z ulicą Tuwima. Łączy ono południowe osiedla Olsztyna z drogą do campusu uniwersyteckiego i śródmieścia.
REKLAMA

Remontu wymagają torowiska, które zostały wybudowane 10 lat temu, gdy oddawano do użytku linie tramwajowe łączące centrum miasta z Jarotami i campusem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Jerzy Roman powiedział, że po 10 latach eksploatacji torowiska okazało się, że technologia, która została użyta na skrzyżowaniu to znaczy wypełnienie obszaru przy torowisku masą asfaltową, nie sprawdza się. "Wymaga doraźnych prac, zaczyna być niebezpiecznie. W związku z tym podczas generalnego remontu zastosowana zostanie technologia betonowa"- dodał.

Zwrócił uwagę, że na nowej trasie tramwajowej z centrum na osiedle Pieczewo, oddanej w ubiegłym roku do użytku, na torowiskach zastosowano technologię betonową.

"Będziemy organizować ruch w taki sposób, żeby to było w okresie najmniejszego nasilenia ruchu i żeby zachować płynność ruchu transportu publicznego. Chcemy, by remont był jak najkrótszy i najmniej dotkliwy dla mieszkańców"- podkreślił. Przejazd aleją Sikorskiego będzie możliwy, natomiast zamknięty będzie wlot i wylot w ulicę Tuwima.

Teraz odbywa się przetarg na wykonanie prac. Jeśli wszystkie procedury odbędą się planowo, to prace będą prowadzone od połowy lipca do połowy sierpnia- podali urzędnicy. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

ali/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Olsztyn
22.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Kuźnia Społeczna, Olsztyn, Marka...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
Irish Pub Carpenter Inn, Olsztyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-28 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-02 19:00
miejsce
Scena Zgrzyt, Olsztyn, F....
wstęp biletowany