4 czerwiec 2020

MOK Olsztyn poleca 04-14.06

fot. nadesłane
Najbliższe wydarzenia organizowane #online przez MOK Olsztyn oraz plenerowa wystawa KOPERNIK ZNÓW W OLSZTYNIE, Karola "KRLa" Kalinowskiego.
REKLAMA
5 czerwca (piątek) / 17:00
 • Domówka MOK: Kasia i Mariusz Kaldowski - sztuka małżeńska
Ona - z wykształcenia prawniczka, z potrzeby serca malarka. On - malarz, rysownik i grafik. Oboje, po wielu latach pobytu i twórczości w Wielkiej Brytanii, osiedli w Ornecie na Warmii. Artyści przedstawiają siłę natury w wielu odsłonach: od abstrakcyjnych klimatów czy morskich pejzaży po bliskie ujęcia polskiej przyrody. W ich pracowni powstają także portrety - "pejzaże duszy" autorstwa Mariusza oraz dzieła sztuki konceptualnej, które tworzy Kasia. W najnowszej odsłonie Domówki MOK Olsztyn opowiedzą o małżeńskim życiu pary artystów, swoich inspiracjach i różnicach w życiu artysty w Wielkiej Brytanii i Małej Warmii.

LINK do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/743469976192311/


6 czerwca (sobota) / 17:00
 • MONOLOGI NA CZTERY ŚCIANY I GŁOS
Bądź elastyczny, bądź twardy, adaptuj się, zmieniaj, bądź spontaniczny, bądź przewidujący, adaptuj się bardziej, decyduj, wybieraj! Świat coraz szybszy i bezwzględny, szyderczo wbija paluch w oko młodych ludzi. Jak wchodzić w dorosłość w rzeczywistości pozbawionej konturów i pewników? Jak odnaleźć tożsamość w świecie, z którego wyrwano poczucie bezpieczeństwa? Grupa Teatralna KOKON zaprasza na światową prapremierę spektaklu "Monologi na cztery ściany i głos" w reżyserii Krystyny Jędrys. Wnikliwy komentarz i analiza własnych historii nieubłaganie odsłaniają porażające poczucie zagubienia na progu dorosłości. Zachęcamy do przyjrzenia się światu z perspektywy młodych ludzi, którzy teoretycznie mają przed sobą wszystko, ale najczęściej spowite gęstą mgłą.
LINK do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/256191672257741/


7, 14, 21, 28 czerwca (niedziela) // godz. 10.00
 • PROJEKT KOS
Projekt KOS to wyjątkowe działanie wyjątkowych ludzi. Pragniemy zbudować nim jedność natury ze światem kultury. Spleść potencjał artystów z pięknem przyrody w niepowtarzalnej syntezie izolacyjnej kreatywności i niezmiennego rytmu Matki Ziemi. Zamierzamy połączyć muzykę lokalnych artystów tworzących w różnych gatunkach ze śpiewem najwybitniejszego polskiego wokalisty wśród ptaków – kosa ???? Jego autentyczny śpiew, nagrany nad olsztyńskim jeziorem Ukiel, stanie się punktem wyjścia dla twórczych poszukiwań muzyków i leitmotivem czterech premierowych utworów. Całkowicie autorskich, zaaranżowanych w stylistyce charakterystycznej dla poszczególnych artystów. Zaprezentujemy je w cztery czerwcowe niedziele na FB i YT MOK Olsztyn

Zaproszenie MOK Olsztyn do udziału w tym wyjątkowym projekcie przyjęli:
 • olsztyński kolektyw TAS, od 2005 roku z powodzeniem wykonujący muzykę elektroniczną;
 • olsztyński soundsystem Lonely Tree Sound, tworzący muzykę z pogranicza reggae/digital dub;
 • Magdalena Białecka – kompozytorka muzyki klasycznej na zespoły kameralne, orkiestrowe i wokalno-instrumentalne, improwizatorka, pianistka, organistka i klawesynistka;
 • Ania Broda – piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka i autorka tekstów, tworząca w obrębie muzyki folk/etno/jazz, posługująca się techniką śpiewu 'białego'.
Wspieramy lokalnych artystów. Kierujemy waszą uważność w stronę świata przyrody i jej piękna.

LINK do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2628029463969773/


8-12 czerwca (pon-pt)
 • SPRINT LITERACKI
Zapraszamy do udziału w literackim biegu na krótkim dystansie! Już 8 czerwca na fb MOK Olsztyn rozpoczniemy wydarzenie, które sprawdzi waszą twórczą kondycję.

Zabawa polega na pisaniu DRABBLI, DRUBBLI lub DRIBBLI, czyli krótkich opowiadań na dokładnie 50, 100 lub 200 słów. Żeby uatrakcyjnić zadanie, wylosujemy słowa, które trzeba będzie wykorzystać w swoich utworach.

Nasz Sprint literacki będzie trwał 5 dni. Dokładnie tyle czasu macie na opublikowanie swojego tekstu z odpowiednim hasztagiem na stronie tego wydarzenia. W ramach rozgrzewki przez wszystkie dni Sprintu będziemy publikować gry i ćwiczenia literackie, które ożywią waszą wyobraźnię i zachęcą do udziału w zabawie! Tekst z największą liczbą "lajków " zostanie opublikowany na fanpage'u MOK Olsztyn i Olsztyński Klub Literacki Powodzenia

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2696660050613528/


11–25.06 (czt), 17:00
 • NAJPIĘKNIEJSZA HISTORIA ŻYCIA
Poprosiliśmy troje wspaniałych Homerów 60+, panią Ninę, pana Marka i pana Wojtka, by w czasach izolacyjnych ograniczeń kontaktów podzielili się ze światem swoimi opowieściami. Wierzymy, że przy zaledwie odrobinie skupienia, bez trudu da się w nich odnaleźć refleksy tak potrzebnego dziś dobra, energii i inspirującej równowagi. Być może ich historie staną się zaczątkiem powrotu do tego, co stanowi esencję naszej wspólnotowości: wymiany myśli i odkrywania na nowo człowieka w drugim człowieku. Zostaw za sobą newsfeedowy potop. Posłuchaj najpiękniejszej historii życia.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/244851583440752/


12 czerwca (piątek) // 17:00
 • Domówka MOK: Paweł DRAK Grzegorczyk (Hunter)
Ciężko w to uwierzyć, ale szczycieński HUNTER obchodzi w tym roku swoje 35-lecie! Z tej okazji mamy wyjątkową gratkę dla wszystkich miłośników metalowo-rockowego wiosłowania.  Gospodarzem kolejnej Domówki MOK Olsztyn będzie mózg Huntera, wokalista, gitarzysta, tekściarz i współproducent płyt tej znakomitej kapeli, czyli Paweł DRAK Grzegorczyk! W naszym domówkowym cyklu DRAK opowie m.in. o tym jak powstawały pierwsze, samodzielne rejestracje podczas sesji do płyty „HellWood”. Zobaczycie jak możecie to zrobić samemu, wykorzystując możliwości, jakie daje użycie jak najtańszego i ogólnie dostępnego jeszcze w tej chwili używanego sprzętu.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/249581066264217/


14.06, godz. 17.00
 • MARTA ANDRZEJCZYK: OPOWIEŚCI Z SZAFY #ONLINE
By odbywać fascynujące podróże w nieznane, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Czasem wystarczy jedynie rozejrzeć się uważnie, bo przecież wokół nas aż roi się od miejsc przepełnionych magią i tajemnicą. Może tylko trochę zapomnieliśmy jak ich szukać? "Opowieści z szafy" to wyprawa z dziećmi do miejsc, w których nigdy nie wydarza się nic złego. Zróbcie z nami kolejny krok w artystycznej wyprawie w nieznane!

Marta Andrzejczyk odkrywa niezwykły, bezkresny świat artystycznych fantazji i bzików, ukryty za drzwiami starej, przedwojennej szafy. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 9 lat na dalszy ciąg historii pełnych ciepła i retro-uroku. O tym, że prawie wszystko jest możliwe, jeśli się tylko bardzo chce, a granice wyobraźni i sztuki - nie istnieją.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2628029463969773/


Od 4.06, teren przy Zajezdni trolejbusowej MOK przy ul. Knosały

KOPERNIK ZNÓW W OLSZTYNIE

Karol "KRL" Kalinowski to utytułowany rysownik i scenarzysta, bez wątpienia jeden z najbardziej oryginalnych komiksiarzy w Polsce. Jako psychofani powieści obrazkowych z satysfakcją informujemy, że dzięki naszej współpracy, powstała naprawdę wyjątkowa gratka dla miłośników komiksów ???? Specjalnie dla was autor wielokrotnie nagradzanej Łaumy, Yoela czy Ligi Obrońców Planety Ziemia stworzył ???? KOPERNIKA 2020! ????Wielkoformatowe prace KRLa opowiadające o przygodach słynnego astronoma we współczesnych, pandemicznych realiach. Plenerowa wystawa  stanie już w czwartek w bezpośrednim sąsiedztwie Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały. Zapraszamy małych i dużych!

Karol "KRL" Kalinowski to jeden z najbardziej oryginalnych i ciekawych artystów komiksowych w Polsce. Twórca postaci Łaumy i autor komiksu pod takim tytułem.

Link: www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2020/06/kopernik-znow-w-olsztynie
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
6897
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2020-12-28 16:00
miejsce
Kościół ewangelicko-augsburski,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-09 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-23 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-24 16:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany