reklama
kategoria: Kultura / Sztuka
9 kwiecień 2020

MOK Olsztyn poleca #złapaniwsieć 10.04 - 19.04

fot. nadesłane
Informacje o najbliższych wydarzeniach organizowanych przez MOK Olsztyn. Działamy #online! #złapaniwsieć. Poniżej 10 powodów, żeby zostać w domu :)
REKLAMA
Pt 10.04, godz. 17.00
  • DOMÓWKA: DAMIAN LANGE #online
W kolejnej odsłonie Domówek MOK w swe gościnne progi zaprosi was Damian Lange!  Muzyk opowie wam o swojej twórczości, pokaże jak w warunkach domowych pisze piosenki i nad czym aktualnie pracuje. Zaprezentuje też jedną ze swoich piosenek z solowego materiału LANGE – Dramatematyka. Dowiemy się czym są dla Damiana koncerty i kontakt z publicznością oraz jak pasja wpływa na jego życie.

Damian Lange to muzyk, wokalista, tekściarz, od kilkunastu lat artystycznie i życiowo związany z Olsztynem. Jeden z filarów zespołu TRANSSEXDISCO, z którym nagrał do tej pory trzy albumy studyjne (czwarty w drodze). Podpora zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów, z którym również wypuścił trzy albumy studyjne (czwarty w drodze). Z obydwoma zespołami zagrał setki koncertów w całym kraju. Trzecią i najmłodszą odsłoną muzyczną artysty jest jego solowy projekt pod nazwą LANGE. Do tej pory pod tym szyldem ukazał się podwójny album „Dramatematyka”, na którym znalazły się piosenki podane w sposób minimalistyczny, jedynie na śpiew i gitarę. To bardzo osobisty materiał, z którym muzyk zdążył już wystąpić w kilku miastach kraju.  Twórczość Damiana Langego to przede wszystkim teksty, które pisze od wczesnej młodości. Jeśli chodzi o muzykę, artysta jest typowym samoukiem.

https://www.facebook.com/events/1107477016287353/


Wt 14.04,godz. 9:00
  • PORA SENIORA: SENIOR DANCE #online
W niełatwych chwilach izolacji MOK Olsztyn nie zapomina o przedstawicielach Trzeciego Wieku. Nasz nowy cykl PORA SENIORA to propozycja dla osób starszych, które - tak jak my - wierzą, że metryka jest w gruncie rzeczy sprawą dobrowolną. Wyobrażamy sobie, jak ciasno musi być waszej imponującej aktywności w przymusowym zamknięciu czterech ścian. Dlatego wychodzimy na przeciw ze skromną ofertą w wydaniu internetowym, w której - mocno na to liczymy - znajdziecie coś i dla ciała, i dla ducha. Na pierwszy ogień, już w najbliższy, poświąteczny wtorek: Wyśmienita okazja na odrobinę tanecznych ruchów - i to bez konieczności wychodzenia z domu! Zapraszamy was na facebooka MOK Olsztyn . Kolejne wydarzenia cyklu "Pora Seniora" planujemy publikować w następne wtorki: 21,28.04 i 05.05.

https://www.facebook.com/events/219881365953475/


Wt 14.04, godz. 17.00
  • Desant kultury: Plantacja Wyrazów #online
Projekt Desantu Kultury - Planatacja Wyrazów przenosi się do sieci! "W rzeczywistości, której nie przewidziała najbardziej rozchełstana wyobraźnia, na pohybel nudzie i panice, a zwłaszcza wtedy, gdy nasze wewnętrzne oko już widzi czterech jeźdźców Apokalipsy siodłających konie, zapraszam na spotkanie z limerykami. Nawet jeśli nie wiecie, co to jest! Pogadamy, popiszemy, pokombinujemy coś z tych klocków zwanych językiem, a z nich można zbudować wszystko. Spotkanie elektroniczne, lecz autentyczne."

Skrzynka kontaktowa - wilengowskajoanna@gmail.com. Tam się proszę zgłaszać, a w odpowiedzi otrzymacie link od prowadzącej i hop, będziecie na spotkaniu. Nie trzeba nic instalować ani pobierać aplikacji.

https://www.facebook.com/events/1107477016287353/


15.04, godz. 17.00
  • WOJCIECH WOLAŃSKI: GÓROWSKIE OPOWIEŚCI #online
Pochodzący z Gdańska specjalista od bajtów i bitów Wojciech Wolański przeprowadził się niedawno do Natangii, gdzie wraz z żoną Grażyną wyremontowali "Dom pod bocianem", czyniąc z niego swoją przystań. Wojciech zakochał się w historii swej okolicy, a zwłaszcza Górowa Iławeckiego, czego efektem jest książka "Landsberg - górowskie opowieści", w której ze znawstwem i swadą, opierając się na niekiedy do tej pory nieznanych dokumentach, opisuje historię XIX-wiecznego Landsbergu, jego mieszkańców i najważniejszych budynków.


Śr 15.04, godz.18.00
  • OLSZTYN PISZE PIOSENKI #online
Projekt Olsztyn Pisze Piosenki przeniósł się do sieci, by i tam zgłębiać tajniki songwriterskiego rzemiosła. Autor piosenek i dziennikarz muzyczny, Piotr Szauer zaprasza na zajęcia zaprasza twórców piosenek, ale i tych, którzy chcieliby się tej sztuki nauczyć. Wspólnie z uczestnikami będzie pracować nad konkretnymi utworami, dyskutować na ich temat i tworzyć nowe. Na internetową odsłonę Desantu Kultury zapraszamy, co w środowe wieczory (od 18:00 do 20:00).  Zainteresowanych dołączeniem do grupy facebookowej OLSZTYN PISZE PIOSENKI #online bądź konsultacją prosimy o kontakt. Wystarczy wysłać wiadomość  na fb/olsztynpiszepiosenki.

https://www.facebook.com/events/149522799741899/


Czw 16.04, godz.17.00
  • KIEDYŚ BYŁO LEPIEJ: KOCHAJMY POLSKIE KLASYKI #online
Filmowe wspomnienie wystawy z Zajezdni trolejbusowej MOK. Vera Kobylińska - warmińska artysta malarka, wnuczka znakomitego satyryka i grafika Szymona Kobylińskiego opowiada o wystawie prac Dziadka będącej jednym z elementów wydarzenia "Kochajmy polskie klasyki”, w ramach którego prezentowane były także kultowe auta PRL z kolekcji członków Olsztyńskiego Klubu Motorowego im. Mariana Bublewicza.  Będzie można zobaczyć co bawiło (a czasem martwiło) ówczesnych zmotoryzowanych i pieszych dzięki wyborowi najciekawszych, oryginalnych grafik Szymona Kobylińskiego opublikowanych w książce „100 km humoru” w 1958 r. Wystawę w Zajezdni tworzyły najpopularniejsze wielkoseryjne samochody okresu PRL, które mają swoje historie, czasem barwne: Syrena w wersji 104, czyli ostatnia z drzwiami otwieranymi „pod wiatr” (1968 r.), Fiat 126p z samego początku produkcji (1974 r.), Fiat 125p z drugiego roku produkcji (1968 r.) oraz Polonez 1500, również z drugiego roku produkcji (1979 r.). Stawkę osobowych aut zamyka Warszawa 223 – luksusowy sedan ówczesnych realiów.

Materiał filmowy z wystawy motoryzacyjnej dzięki uprzejmości p. Wiesława Jackowskiego (Dron x system).


Pt 17.04,  godz. 17.00
  • DOMÓWKA: ULA PATALAS #online
Jakiś czas temu jej prace mogliście oglądać w Galerii Dobro podczas wystawy "Co nas uczula?". Dziś to Urszula zaprasza nas w gości do swojego domu-miejsca pracy, gdzie obecnie królują takie słowa jak recykling, przeszłość i wygoda. Istnieje scenariusz, pewna wizja przyszłości, w której całe mieszkanie Uli zostaje pokryte miękkim materiałem. W tej historii artystka gotuje w bawełnianych garnkach, podlewa poliestrowe kwiaty i myje dżinsowe okna. A może, jeśli kwarantanna potrwa jeszcze dłużej, wełniana Urszula Patalas będzie za jakiś czas opowiadać nam o swojej sztruksowej pracowni


Sb 18.04, godz. 16.00
  • TEATR MALOWANY PIOSENKAMI:ZACZAROWANA SKRZYNECZKA #online
Marta i Iga Andrzejczyk zapraszają na koncert dla małych i dużych. Dzięki piosenkom dowiecie się, jak jesień maluje liście, jak bardzo zabiegane są mrówki, jak smacznie śpią chaty we mgle, o czym śnią woda i niebo, czym tka złoty pająk gniazdo we włosach czarownicy. Będą zagadki i niespodzianki!

Koncert ma charakter interaktywny, prosimy o przygotowanie: jabłka, świeczki (tylko pod dozorem dorosłych), kartki i kredek oraz pysznej herbatki oraz dobrego humoru.
Występują:
  • MARTA ANDRZEJCZYK (śpiew, animacje i prowadzenie)
  • IGA BIELAK (ilustracje)

Nd 19.04, godz.12.00
  • GRZEGORZ KASDEPKE. SPOTKANIE AUTORSKIE #ONLINE
Powiedzieć, że Grzegorz Kasdepke to pisarz i publicysta, to właściwie nic nie powiedzieć. Jest to uznany przez krytyków, ale przede wszystkim uwielbiany przez małych i dużych czytelników autor m.in. Detektywa Pozytywki, Kacperiady i niemal niekończącej się liczby dziecięcych bestsellerów!

Kasdepke zgarnął już najważniejsze nagrody literackie, w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i mnóstwo innych wyróżnień. W tym roku był też jednym z jurorów organizowanego przez MOK Olsztyn Konkursu Literackiego "O Różę Małego Księcia".

https://www.facebook.com/events/213815363389311/

Przypominamy o akcji #być jak - ... Rambo, Chaplin, Czarna Mamba. Wyzwalamy kreatywność i poczucie humoru. Poczujmy się bohaterami ulubionych filmów. Róbmy sobie zdjęcia nawiązujące do kultowych scen, publikujmy je w sieci oznaczając hasztagiem #być jak. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

Zaglądajcie na  www.mok.olsztyn.pl oraz nasze na nasze profile:  Facebook,  Instagram i  YouTube. https://www.facebook.com/events/925628491220888/

#zostańwdomu bo #MOKdziała! #złapaniwsieć

Pozdrawiamy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
5.2°C
wschód słońca: 07:24
zachód słońca: 15:26
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2024-11-27 12:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-27 17:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-29 19:00
miejsce
Hala URANIA, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2024-11-29 20:00
miejsce
Browar Warmia, Olsztyn, ul....
wstęp biletowany