14 styczeń 2022

Nowa wystawa w BWA

fot. nadeslane
Zmiana ekspozycji w olsztyńskim Biurze Wystaw Artystycznych. Niemal do końca stycznia będzie można oglądać prace, których autorem jest Tomasz Wendland.
REKLAMA
Jego działalność dotyczy dialogu sztuki, nauki i technologii. Podczas wystawy "Black Light" zostaną zaprezentowane zaprezentuje negatywy, które powstały na podstawie nie tylko własnych zdjęć. Celem takiego zabiegu jest wydobycie z nich takich zjawisk świetlnych, które nie są widoczne ludzkim okiem na pierwotnej fotografii. Nie zabraknie też multimediów.

Gdy w 1995 roku w jednej z berlińskich galerii realizował pracę "Conffesion V", pokrył całe wnętrze nekrologami. W centrum tak stworzonego "grobowca" stała rozwiercona w sitko szafa. Przez otwory ażurowych ścian migotało światło. Jego puls na labiryncie nekrologów przywoływał myśl o zmaganiu się życia i śmierci.

Gdy obraz ten zobaczyłem w negatywie okazało się, że nasz świat zmysłowy ukrywa drugą rzeczywistość, emanację ciemnego światła, którego dynamika wyraża jakąś inną energię - mówi Tomasz Wendland. - Dziś zajmuje mnie teoria wielkiej detonacji wszechświata. Obrazy odkrywają więcej niż nauka i nadal, tak jak wtedy, sugerują inny wymiar życia, poza czasem i przestrzenią.

Tomasz Wendland jest profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie. Studiował w Poznaniu, Bonn i Plymouth. Realizuje swoje prace w obszarze multimediów, rysunku, instalacji, fotografii i obiektu. Jest kuratorem około 200 wystaw w Chinach, Indonezji, Japonii, Korei, USA, Kanadzie, Izraelu, Moskwie.

Otwarcie wystawy będzie relacjonowane online 14 stycznia o 18:00 na Facebooku oraz kanale YouTube BWA Olsztyn. Zwiedzający będą mogli oglądać prace od soboty (15 stycznia) w godzinach otwarcia galerii. Wystawa w sali kameralnej galerii przy al. Piłsudskiego 38 do 30 stycznia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2022-03-23 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-03 17:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany