.
30 lipiec 2020

Ożywiamy kulturę i ożywiamy miasto! MOK Olsztyn poleca:30.07- 09.08

fot. nadesłane
Polecamy informację o najbliższych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
REKLAMA
30.08, CZW18:00, Park Centralny, okolice Zajezdni trolejbusowe
FINISAŻ WYSTAWY JOANNY MILEWICZ: ALBO-ALBO
Finisaż plenerowej wystawy prac Joanny Milewicz pt. "Albo-albo". Wydarzenie odbędzie się w olsztyńskim Parku Centralnym, w bezpośrednim sąsiedztwie Zajezdni trolejbusowej. Podczas finisażu z setem didżejskim wystąpi  Atis / Diamonddemon

Joanna Milewicz to artystka urodzona w Olsztynie. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uprawia malarstwo wraz z instalacją, a także projektuje wydawnictwa, okładki płyt i plakaty teatralne. Obecnie zajmuje się krytyką polityczno-społeczną, "pisząc" obrazy będące komentarzami do otaczającej rzeczywistości. Wystawa odbędzie się w olsztyńskim Parku Centralnym, w bezpośrednim sąsiedztwie Zajezdni trolejbusowej

31.08, PT, godz. 18.00,Ogród Rodziewiczówny, ul. Rodziewiczówny (obok Spichlerza
OGRÓD RODZIEWICZÓWNY: koncert ŻYWIOŁY MUZYKI
Czy żywioły natury da się nazwać emocjami? I czy te emocje da się zilustrować muzyką? Zapraszamy na wyjątkowy koncert, w czasie którego w Ogrodzie Rodziewiczówny rozbrzmią emocje i zadźwięczą żywioły.

Zagrają: Mateusz Cwaliński - akordeon/pianino,Wojciech Wartas - skrzypce, Adama Cudaka - instrumenty perkusyjne

31.07 PT 20:00, Amfiteatr
GRECHUTA KAMERALNIE KWINTET
Półtoragodzinny recital przebojów jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poezji śpiewanej będzie przeplatany opowieściami i anegdotami z życia tego znakomitego twórcy. W programie nie zabraknie najsłynniejszych utworów Grechuty, jak „Będziesz moją panią”, „Nie dokazuj”, „W dzikie wino zaplątani”, „Wiosna, ach to ty” czy „Świecie nasz”. Zapraszamy na niezwykły wieczór, przepełniony wspaniałą muzyką i wieloma wzruszeniami! Grechuta Kameralnie Kwintet to pięcioro doskonałych artystów. Na deskach olsztyńskiego Amfiteatru pojawią się: Irena Telesz-Burczyk, Maria Dobrosława Rumińska , Grzegorz Gromek , Jacek Namysłowski , Marcin Sojka.

Bilety: 20zł / bilety.mok.olsztyn.pl

1.08 SO 20:00, Amfiteatr
JULIA  MARCELL
Najnowszy projekt Julii Marcell „Skull Echo” to płyta i film - tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę - elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie we współpracy z producentem muzycznym Michaelem Havesem.

Bilety: 30 zł / bilety.mok.olsztyn.pl

2.08 ND 18:00, Scena w Parku Jakubowym
OBO: KULTURA W PARKU!* CANDELA
Ognisty występ grupy Candela Zespół Latynoski w Parku Jakubowo!  Candela Zespół Latynoski powstał w 2011 roku w Poznaniu. Gra muzykę latynoską, prezentując wszystkie charakterystyczne rytmy kontynentu amerykańskiego: od Kuby, przez Meksyk, Kolumbię, Puerto Rico i Republikę Dominikany, aż po Brazylię i Peru. Podczas koncertu Candeli usłyszymy więc salsę, bachatę, son, cha-chę, cumbię i merengue! Członkowie zespołu to: Roman Mendez - gitara, wokal; Victor Baeza - gitara basowa, wokal; Bartek Krawczak - perkusja.

2.08 ND 20:00, Amfiteatr
SORRY  BOYS
Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy Sorry Boys stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Najnowszy albumu pt: „Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem

Bilety: 30 zł / bilety.mok.olsztyn.pl

2.08  ND 20:00, Bazylika konkatedralna św. Jakuba
OLSZTYŃSKIE  KONCERTY ORGANOWE ARKADIUSZ BIALIC (organy)
Zapraszamy na kolejną odsłonę popularnego cyklu koncertów muzyki organowej. Muzyki rozluźniającej niepotrzebne napięcia i regulującej oddech pośród niepokojów. Niepowtarzalna atmosfera i przeżycia niespotykane nigdzie indziej gwarantowane! Koncert w wykonaniu: ARKADIUSZ BIALIC (organy).

3.08 PN 17:00 i 20:00, Amfiteatr
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU
Kabaret Moralnego Niepokoju znowu w Olsztynie! Zapraszamy do Amfiteatru na aż dwa występy KMN: ???? 3 sierpnia (poniedziałek) o 17:00 i o 20:00.
"Tego jeszcze nie grali" to ostatni program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu "Ucho prezesa". Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? Zamiast tego będziemy mogli śmiać się z tematów, które dotyczą nas wszystkich. Będzie  dowcipnie, nastrojowo, czasem lirycznie. Aktorzy na scenie są trzeźwi, nie profanują krzyży, nie śmieją się z ludzi tylko dlatego, że ci mają inny kolor skóry. Nie wciągają na scenę widzów, żeby ich ośmieszyć, przeciwnie – dbają o ich komfort. A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.

Bilety: 65 zł / bilety.mok.olsztyn.pl

4.08 WT 20:00, Scena Staromiejska
OBO: STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA* DOMINIKA BARABAS
Dominika Barabas to magnetyczna kosmitka; piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, twórczyni niecodziennych, ekscentrycznych teledysków i magicznych stylizacji scenicznych. Gatunek swojej twórczości określa autorskim określeniem KOSMITON. Laureatka niezliczonej ilości festiwali piosenki. Autorka trzech albumów długogrających: Cień (2009); Zbiór porannych bzdur (2011) i Rustykalny Cyrk (2016).

5.08 ŚR 20:00, Scena Staromiejska
OBO: SZANTY NAD ŁYNĄ* SHANTAŻ
Shantaż to olsztyński zespół zafascynowany pięknem rejonu Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Sami piszą o sobie: "Na scenie zadebiutowaliśmy wiosną 1998 roku. Wykonujemy szanty szuwarowo-bagienne i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze - oprócz utworów autorskich - mamy piosenki K. Klenczona i S. Krajewskiego, a także znane i lubiane szanty "masowego rażenia". Posiadamy bogate instrumentarium, a w zespole grają absolwenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jesteśmy szóstką muzyków, która ma na swoim koncie wiele występów na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach, także tych z zagraniczną obsadą."

9.08 ND 15:00, Amfiteatr
FEST MUZA FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU MŁODYCH ZESPOŁÓW
Finał FEST MUZY to dźwiękowy oddech młodości na plecach odcinających kupony muzycznych dinozaurów. MOK Olsztyn zaprasza na uderzenie brzmieniowej świeżości i witalności! Finaliści Konkursu Młodych Kapel kolejny raz wbiją w pąs starych i pokrytych mchem wyjadaczy. Chcesz być na bieżąco i wiedzieć, co się teraz gra? To w niedzielę 9 sierpnia wpadaj do Amfi!

A po występie finałowym zapraszamy na koncert gwiazdy wieczoru. O 20:00 wystąpi przed wami Bitamina!

Partnerzy Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
  • Radio UWM FM
  • Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie
  • KortoFest
  • Fundatorzy nagród Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA:
  • Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
  • Polsound
  • Hurtownia Elektryk
9.08 ND 20:00, Amfiteatr
BITAMINA
Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście. Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo że zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Bilety: 20 zł
PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW
bilety.mok.olsztyn.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-11 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany