23 styczeń 2020

MOK Olsztyn poleca 24.01-31.01

fot. nadesłane
Informacje o najbliższych wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.
REKLAMA
  • KAROLINA CZARNECKA
    24.01 PT 20:00 / sala pod Amfiteatrem
Porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Potupaja z płyty Cud, żegnaj mięso, witaj miód. Karolina Czarnecka, autorka hitu Hera koka hasz LSD będzie promowała swoją najnowszą rap-folkową płytę. Na nowym krążku artystka łączy hip hop z folkowymi elementami, wprowadzając tym samym powiew świeżości na polskiej scenie. Teksty na albumie poruszają szerokie spektrum problemów współczesnego świata. Pojawiają się tematy związane z tolerancją, niezależnością czy manifesty krytykujące konsumpcjonizm.

Bilety: 30 zł

www.bilety.mok.olsztyn.pl

 
  • SZKOŁA WŁOSÓW
25.01 SO 11:00 / Spichlerz

Ojcowie i ich długowłose dzieciaki w splotach, kłosach i upięciach. Pod okiem fryzjera silne, troskliwe dłonie ojca zmierzą się z najdelikatniejszą materią, jaką są włosy własnego dziecka. Czasy, w których tata był tylko od wyrzucania śmieci, wbijania gwoździa i chodzenia z teczką do biura, szczęśliwie mamy już za sobą. Ojciec z dwudziestego pierwszego - mocno w to wierzymy - nie jest już niewzruszenie przyspawany do stereotypu, a przede wszystkim nie wstydzi się już bliskości i delikatności. A co delikatniejszego ponad włosy rodzonego dziecka? Proponujemy udział w niezwykłym spotkaniu, podczas którego tatusiowie pod przenikliwym, fryzjerskim okiem zgłębią tajniki wszystkich tych dobierańców i kłosów, kucyków i warkoczy, upięć i splotów, spinek i kokard! Dajemy wam niepowtarzalną okazję na poszukanie między sobą bliskości, również tej fizycznej. W "Szkole włosów" MOK Olsztyn troskliwe i silne dłonie ojców zmierzą się z subtelną i eteryczną materią włosów dzieci.

Kto się odważy?

Zapisy i szczegóły: spichlerz@mok.olsztyn.pl
 
  • SZKOŁA FIFY
26.01 ND 11:00 / Spichlerz

Mamy i dzieciaki w kanapowych rozgrywkach drużynowych. Mecze bez taryfy ulgowej, za to z profesjonalnym komentarzem na żywo. Nie zgadzamy się ze smętnie przestarzałym śmieszkowaniem, że skoro pani, to pewnie nie wie co to spalony. To se ne vrati - i bardzo dobrze. Podczas zimowych ferii w MOK Olsztyn jak zwykle idziemy pod prąd stereotypom i uproszczeniom. Tym razem chcemy udowodnić niedowiarkom, że dzisiejsze mamy mogą interesować się postaciami Lewego, Piszczka i Krychowiaka nie tylko z przyczyn obiektywnych.

Dlatego zapraszamy mamy z dziećmi do wyjątkowych rozgrywek w FIFĘ na konsoli Xbox! Podpinamy sprzęt do rzutnika i jedziemy: osiem dwuosobowych drużyn mamo-dzieciowych, losowanie na dwie grupy, zażarta rywalizacja, każdy z każdym, a zwycięzca - wiadomo - może być tylko jeden!

Uwaga: tatowie tym razem jedynie kibicują! Czynny udział możecie wziąć dzień wcześniej w Szkole włosów. Zapewniamy profesjonalny komentarz sportowy na żywo oraz popkorn dla kibiców. Wuwuzele ogarniacie we własnym zakresie.

Zapisy i szczegóły:  animacja@mok.olsztyn.pl
 
  • W KIERACIE UBOJNI
27.01 PN 18:00 / sala pod Amfiteatrem

Kto płaci za tanie mięso? Ukryte koszty przemysłowej hodowli zwierząt. W hodowli przemysłowej zwierzę jest w pełni uprzedmiotowione, jego dobrostan i potrzeby są mniej ważne niż produkt końcowy - tanie mięso. Co jednak dzieje się z ludźmi? Jaką rolę odgrywa pracownik zaprzęgnięty w system produkcji przemysłowej? Kto i dlaczego decyduje się na pracę w masowych ubojniach?

Szukając odpowiedzi na te i inne pytania Ilona Rabizo zatrudniła się w jednej z ubojni drobiu. Wyniki swoich badań zawarła w książce "W kieracie ubojni". Spotkanie z autorką będzie składać się z dwóch części. W pierwszej skupimy się na zagadnieniach związanych z wyzyskiem pracowników oraz szkodliwością pracy w masowych ubojniach. W drugiej natomiast usłyszymy o obecnym problemie sąsiedztwie przemysłowej hodowli zwierząt, który stał się przyczyną wybuchu setek protestów na wsiach w całej w Polsce.

Ilona Rabizo jest zaangażowana w ruch animalistycznych od ponad 10 lat, jest współzałożycielką i wiceprezeską Stowarzyszenia Otwarte Klatki, autorką książki "W kieracie ubojni", w ramach Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym współpracuje z lokalnymi społecznościami walczącymi z przemysłową hodowlą zwierząt.
 
  • TRZY RAZY "TARTAK" SPOTKANIE 
30.01 CZ 18:00 / Zajezdnia trolejbusowa

Promocja trzeciego numeru Tartaku oraz sentymentalno-subiektywna opowieść Leszka Madeji "O dziejach polskiej elektroniki". Do tego prezentacja pokaźnego zbioru krajowych wyrobów przemysłu elektronicznego z lat minionych.
 
  • RODZINNA KAPELA BUTRYNÓW
31.01 PT 18:00 / Spichlerz

Muzyka regionu janowsko-biłgorajskiego i Roztocza Zachodniego, w której przenikają się tradycje polskie, ukraińskie, tatarskie, żydowskie i wołoskie. Z okazji zimowej kanikuły potańcówkę dedykujemy najmłodszym - zapraszamy wszystkich, ale w szczególności rodziny z dziećmi. W piątek 31 stycznia zabrzmi dla was muzyka regionu janowsko-biłgorajskiego i Roztocza Zachodniego, w której przenikają się tradycje polskie, ukraińskie,
tatarskie, żydowskie i wołoskie. Przez etnomuzykologów jest ona uznawana za jedną z najciekawszych kultur muzycznych w Polsce i Europie.

Rodzinna Kapela Butrynów to grupa samouków grających ze słuchu i w zgodzie z lokalnym stylem. Grają do tańca i posłuchu zarówno na rodzinnych uroczystościach, jak i wielkich koncertach i festiwalach. Muzykują na sukach, skrzypcach, basach i bębnie. Lider kapeli, Zbigniew Butryn, przez wiele lat grywał w sławnej nie tylko na okolicę, ale również i w Polsce, Kapeli Dudków ze Zdziłowic. W latach 90. XX w. podjął się rekonstrukcji suki
biłgorajskiej oraz odtworzenia sposobu gry na niej. Oprócz ludowych ballad, kołysanek, pieśni sierocych czy dziadowskich, repertuar Kapeli Butrynów stanowią także "ordynackie nuty" czyli siarczyste oberki, krowiarze, podróżniaki i skoczne polki, zasłyszane od najznakomitszych wiejskich muzykantów z okolic Janowa Lubelskie

Wstęp wolny.


UWAGA KONKURS :)

29. KONKURS LITERACKI O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA

Poszukujemy młodych talentów literackich, którzy swoją dziecięcą frazą opiszą świat. Organizowany rokrocznie przez Miejski Ośrodek Kultury konkurs adresowany jest do młodych pisarzy z olsztyńskich szkół podstawowych. Utwory można przesyłać do 5.02.2020 r. na adres: warsztaty@mok.olsztyn.pl
.
Kategorie wiekowe:
  • Kl. I-III szkoły podstawowej
  • Kl. IV-VI szkoły podstawowej
  • Kl. VII-VIII szkoły podstawowej

Kategorie gatunkowe: poezja i proza.

Udział w konkursie jest bezpłatny.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
5.2°C
wschód słońca: 05:13
zachód słońca: 19:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2024-04-25 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 15:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 18:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Scena Zgrzyt, Olsztyn, F....
wstęp biletowany