Bezpłatne badania dla młodych mężczyzn
Badania kierujemy do panów, którzy mają podwyższony poziom glukozy na czczo, niewłaściwy profil lipidowy lub podwyższone ciśnienie krwi, ale nie mają nadwagi lub otyłości - informuje Marta Lonnie z Katedry Żywienia Człowieka Centrum Gastronomii z Dietetyką i Biooceną Żywności Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Jakich badań mogą spodziewać się zainteresowani panowie:Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcą zdobyć nową wiedzę o żywieniu, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie. Badania są bezpłatne i mają charakter poufny - zebrane dane będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.
- Bezpłatne oznaczenie markerów zdrowia metabolicznego przed i po interwencji żywieniowej (glukoza, insulina, HbA1c, cholesterol, riglicerydy, markery stanu zapalnego i i homocysteina).
- Bezpłatne zalecenia żywieniowe. Badania kwestionariuszowe dotyczące stylu życia, jakości snu, samopoczucia i zadowolenia z interwencji.
- Bezpłatne pomiary masy ciała, wysokości, składu ciała (zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej), obwodu pasa i bioder.
- Bezpłatny naramienny system ciągłego monitorowania glukozy przez okres 8 tygodni (normalny koszt ok. 1000 zł).
- Bezpłatny system monitorowania aktywności fizycznej - opaska typu smart band;
- Bezpłatny test wysiłkowy oraz pomiary ciśnienia krwi i zaburzeń krążenia obwodowego.
Badania mają wszelkie potrzebne zgody komisji bioetycznej i finansowane są ze środków Naordowego Centrum Nauki - dodaje Lonnie.
W mojej ocenie mężczyźni na tym skorzystają bo zostaną kompleksowo przebadani i uzyskają informację jak poprawić swoje zdrowie.
Pierwszy krok to wypełnienie krótkiej ankiety online - tu link. Następnie, na podstawie odpowiedzi, podejmowana jest decyzja, czy kandydat kwalifikuje się na badania. Jeżeli tak, zostanie zaproszony na dwie wizyty w tym pierwszym tygodniu kwietnia - na badanie krwi (20min) oraz pozostałe badania (skład ciała, ciśnienie, tętnicze, test wysiłkowy itd) (ok. 1 godz.)