23 styczeń 2023

Zimowe ferie w Olsztynie

zdjęcie: Zimowe ferie w Olsztynie / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Formalnie od poniedziałku, a faktycznie już w piątek (20 stycznia) po południu tysiące olsztyńskich dzieci i młodzieży rozpocznie dwutygodniową labę. W tym czasie zachęcamy do skorzystania z propozycji miejskich instytucji.
REKLAMA
Zimowa przerwa od nauki potrwa do 5 lutego. W tym czasie dzieci młodzież mają możliwość wziąć udział w szeregu aktywności kulturalnych lub sportowych, jakie będą dostępne na terenie naszego miasta.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg zajęć skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i do olsztyńskiej młodzieży. Każda filia oferuje indywidualny program. A w nim m.in. zajęcia literackie, warsztaty muzyczne, zabawy ruchowe czy doświadczenia.

Nasi bibliotekarze jak zwykle przygotowali bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i zabaw, które są doskonałym sposobem na twórcze wykorzystanie wolnego czasu - mówi Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Przypominamy, że na niektóre zajęcia obowiązują zapisy.

Szczegółowy program ferii w bibliotece: https://mbp.olsztyn.pl/ferie-w-bibliotece-6/

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne proponuje ferie pod hasłem "W krainie lodu". W planetarium odbywać się będą projekcje na żywo poświęcone niebu oraz układowi słonecznemu. Natomiast w obserwatorium szereg zajęć poświęconych m.in. podróży dookoła świata, wyprawom na ziemskie bieguny czy kolorom zorzy polarnej.

Szczegółowy program: https://planetarium.olsztyn.pl/ferie-zimowe-w-krainie-lodu

W Olsztyńskim Teatrze Lalek w czasie ferii dwie propozycje: spektakle "Trzy świnki" (24-29 stycznia) oraz "Na Warmii... Dawno, dawno temu" (31 stycznia-5 lutego)

Ale zimowa przerwa w nauce może być też doskonałą okazją do aktywności na świeżym powietrzu. Do dyspozycji pozostają dwa olsztyńskie lodowiska - przy ul. Kapitańskiej 23 w CRS Ukiel (czynne w godzinach 9:00-21:00) oraz przy ul. Jeziołowicza (10.00-21.00). Przy obu działa wypożyczalnia łyżew.

Przypominamy, że w trakcie ferii zimowych zachodzą zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
-6.8°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
SCENA ZGRZYT, Olsztyn, F....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 17:30
miejsce
Centrum Edukacji i Inicjatyw...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 15:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany