23 styczeń 2023

Brak pobłażania wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego

zdjęcie: Brak pobłażania wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego / pixabay/1467795
Olsztyńscy policjanci w ubiegłą sobotę przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne w związku z odbywającym się na terenie miasta nocnym zlotem motoryzacyjnym. Niestety, nie wszyscy z jego uczestników stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przypominamy: samochód to nie zabawka – ulica to nie tor wyścigowy!
REKLAMA

W nocy z piątku na sobotę (20/21.01.2023) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dbając zarówno o bezpieczeństwo fanów motoryzacji oraz innych uczestników ruchu drogowego, stanowczo egzekwowali naruszenia przepisów ruchu drogowego przez miłośników motoryzacyjnego zlotu, do którego doszło w Olsztynie. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny i wymagane wyposażenie pojazdów.

Niestety, nie wszyscy fani motoryzacji stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Policjanci w trakcie przeprowadzonych działań prewencyjno-kontrolnych stwierdzili prawie 60 wykroczeń, z czego najwięcej z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W większości przypadków interwencje zakończyły się nałożeniem mandatów karnych na sprawców wykroczeń drogowych. Ponadto w 3 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Zadaniem policjantów jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszyscy, ci którzy w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się ze stanowczą reakcją ze strony funkcjonariuszy.

Samochód to nie zabawka – ulica to nie tor wyścigowy!

(aj)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
-7.8°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
SCENA ZGRZYT, Olsztyn, F....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 17:30
miejsce
Centrum Edukacji i Inicjatyw...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 15:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany