15 wrzesień 2020

Kolizyjne czy bezkolizyjne? Olsztyńscy policjanci wyjasniają! [VIDEO]

Kolizyjne skrzyżowania w olsztyńskiej infrastrukturze drogowej pojawiły się w lipcu 2017 roku. Celem działań drogowców była poprawa płynności ruchu na skrzyżowaniach poprzez skrócenie cyklu sygnalizacji świetlnej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przygotowali film instruktażowy, na podstawie którego każdy uczestnik ruchu drogowego będzie mógł przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące na tzw. skrzyżowaniach kolizyjnych i bezkolizyjnych.
REKLAMA

Policjant z olsztyńskiej drogówki sierż. szt. Tomasz Zieliński na podstawie własnych obserwacji zauważył, że niektórym kierowcom podczas pokonywania tzw. skrzyżowań kolizyjnych pot zalewa czoło. Funkcjonariusz bez chwili namysłu, postanowił, aby na podstawie czytelnej dla wszystkich odbiorców animacji przedstawić prawidłowe zachowania kierowców w miejscu kolizyjnych lewoskrętów.

Celem wprowadzonych zmian na olsztyńskich skrzyżowaniach było skrócenie czasu oczekiwania kierowców na sygnał zielony – cel ten został osiągnięty – poprawiła się płynność ruchu.

Policjanci przypominają, że kierowcy mający zielone światło, w przypadku skrętu w lewo muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z przeciwka a także pieszym i rowerzystom znajdującym się na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów.

rp

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-11 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany