kategoria: Na Sygnale
2 lipiec 2024

Na czwartek zaplanowano sekcję zwłok 69-latka, którego auto zderzyło się z autem rajdowca

zdjęcie: Na czwartek zaplanowano sekcję zwłok 69-latka, którego auto zderzyło się z autem rajdowca / v8281182
v8281182
Sekcja zwłok mężczyzny, którego auto przed tygodniem w okolicach wsi Włosty zderzyło się z samochodem prowadzonym przez rajdowca Sebastiena Ogiera, jest zaplanowana na czwartek - wynika z zapowiedzi prokuratury. Ma ona ustalić przyczynę śmierci 69-latka.
REKLAMA

Prokurator Rejonowy w Olecku Andrzej Tylenda przekazał PAP, że sekcja zwłok 69-latka planowana jest na czwartek w zakładzie medycyny sądowej w Białymstoku. "Musimy ustalić m.in. czy jest związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy wypadkiem z 25 czerwca, a zgonem tego mężczyzny" - dodał prokurator.

W poprzedni wtorek na drodze szutrowej między wsiami Włosty a Skocze doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Fordem jechał 69-letni mieszkaniec gminy Gołdap z pasażerką. Drugim pojazdem była toyota z załogą przygotowującą się do Rajdu Polski. Prowadził ją utytułowany Francuz Sebastien Ogier, który jechał z pilotem Vincentem Landaisem. Zapoznawali się oni z trasą jednego z planowanych odcinków rajdu.

Po wypadku obaj kierowcy zostali przewiezieni na badania do szpitali śmigłowcami, a pasażerowie karetkami. Rzecznik straży pożarnej z Gołdapi informował wtedy PAP, że wszyscy uczestnicy wypadku byli przytomni. Francuz, który jest ośmiokrotnym rajdowym mistrzem świata, pozostał w szpitalu na obserwacji do środy. Po wypadku wycofał się ze startu w rajdzie.

Jak podała po weekendzie policja, w sobotę zgłosiła się córka 69-letniego mężczyzny, który był kierowcą forda, informując, że mężczyzna zmarł w tym dniu.

"W sobotę córka zmarłego poinformowała policję, że jej ojciec w domu źle się poczuł. Wezwano karetkę, ale nie udało mu się pomóc. Ponieważ tego dnia były straszne upały, a od zderzenia obu aut minęło kilka dni, nie wiemy, czy oba zdarzenia można łączyć, czy nie" - mówiła PAP oficer prasowa policji w Gołdapi mł. asp. Marta Domańska.

Jak wyjaśniała, odpowiedź na to ma dać sekcja zwłok. Policja podawała początkowo, że odbędzie się ona we wtorek.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku sprzed tygodnia ma wyjaśnić dochodzenie pod nadzorem prokuratury. Powołano biegłego, który wyda opinię po zapoznaniu się z całością zgromadzonego materiału. "Na razie nikomu nie przypisano winy za to zderzenie, nikt nie został ukarany" – powiedziała PAP Domańska.(PAP)

mbo/ jwo/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Olsztyn
22.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Kuźnia Społeczna, Olsztyn, Marka...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
Irish Pub Carpenter Inn, Olsztyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-28 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-02 19:00
miejsce
Scena Zgrzyt, Olsztyn, F....
wstęp biletowany