30 grudzień 2020

NIE ODBIERAJ MIEJSCA DO PARKOWANIA NIEPEŁNOSPRAWNYM – ONI POTRZEBUJĄ GO BARDZIEJ

Specjalne (wyznaczone) miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych powstają z myślą, aby ułatwić funkcjonowanie osobom, które mają trudności z poruszaniem się. Bezprawne zajmowanie tych miejsc jest wykroczeniem, za które grożą surowe konsekwencje.
REKLAMA

We wtorek (29.12.2020r.) policjanci interweniowali na jednym z olsztyńskich parkingów w stosunku do użytkownika osobowej skody, który zaparkował swój pojazd na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Na podszybiu auta, funkcjonariusze nie znaleźli wymaganej przepisami Karty Parkingowej uprawniającej do parkowania na tych stanowiskach.Mało brakowało, aby policyjna interwencja zakończyła się odholowaniem osobowego forda na policyjny parking – laweta była już w drodze. Na szczęście, zainteresowanie policjantów osobowym fordem zauważył sam właściciel, który po chwili przyszedł na miejsce interwencji. I choć ostatecznie przeparkował on swoje auto w inne miejsce, nie uniknął surowej kary swojego zachowania. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym, a do jego konta dopisane zostały punkty karne.

Zanim bezprawnie zaparkujesz swoje auto na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych zastanów się, czy naprawdę chciałbyś być na ich miejscu?

(rp/kh)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-11 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany