4 styczeń 2021

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu – zderzenie dwóch aut w Olsztynie

fot. KMP w Olsztynie
Chwila nieuwagi kierowcy dostawczego busa mogła doprowadzić do tragedii. Na skrzyżowaniu ulicy Towarowej z ul. Stalową około godziny 6:00 zderzyły się dwa pojazdy. Poszkodowana kierująca volkswagenem została przewieziona do olsztyńskiego szpitala. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały przez godzinę. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą.
REKLAMA

Dziś (04.01.2021) około godziny 6:00 na skrzyżowaniu ul. Towarowej z ul. Stalową zderzyły się dwa samochody – dostawczy bus i osobowy volkswagen. Sprawcą zdarzenia był 57-letni kierujący busem, który podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w kierunku ul. Stalowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 22-letniej kierującej osobowym volkswagenem.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Utrudnienia trwały przez około godzinę a ruch odbywał się jednym pasem ruchu. Do olsztyńskiego szpitala przewieziona została 22-letnia kobieta. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących – oboje byli trzeźwi. Z uszkodzonych samochodów zatrzymane zostały dowody rejestracyjne a auta z miejsca zdarzenia odjechały na lawetach.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Od obrażeń poszkodowanej kobiety zależeć będzie czy zdarzenie zakwalifikowane zostanie jako wypadek drogowy czy kolizja. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności za kierownicą.

(rp)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-11 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany