7 wrzesień 2020

Nietrzeźwa opiekowała się 3-letnim dzieckiem

Sąd rodzinny i nieletnich zbada sytuację 47-letniej kobiety, która będąc kompletnie pijana opiekowała się 3-letnim dzieckiem. O zdarzeniu, policjantów powiadomili świadkowie, którzy na widok chwiejącej się kobiety i biegającego w pobliżu niej 3-latka nie pozostali obojętni. Wzorowa postawa świadków pokazała, że w takich sytuacjach dobro dziecka jest najważniejsze.
REKLAMA

W ubiegłą sobotę (05.09.2020) olsztyńscy policjanci kilka minut przed północą otrzymali informację, że w pobliżu przystanku autobusowego znajduje się kompletnie pijana kobieta, wokół której biega mały chłopiec. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol, aby sprawdzić tą informację.

Interweniujący policjanci na miejscu zastali 47-letnią kobietę, matkę 3-letniego chłopca, który nieświadomy zagrożenia biegał wokół kobiety. Już na pierwszy rzut oka wiadomym było, że kobieta jest nietrzeźwa – z trudem utrzymywała równowagę, z trudem również konstruowała logiczne wypowiedzi. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia świadków co do tego, że kobieta jest kompletnie pijana i wykazało obecność blisko 2 promili w organizmie nieodpowiedzialnej kobiety. Policjanci ustalili numer telefonu do matki 47-latki. Dzięki temu babcia po kilku minutach przyjechała na miejsce interwencji i zaopiekowała się 3-letnim wnukiem oraz swoją nieodpowiedzialną córką.

Na szczęście w tym przypadku dziecku nic się nie stało. Sporządzona przez policjantów dokumentacja zostanie niezwłocznie przekazana do sądu rodzinnego, który dokładnie zbada sytuację rodzinną 47-latki.

(rp/tm)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2021-03-20 20:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-11 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany