kategoria: Na Sygnale
27 czerwiec 2024

Proces w sprawie zrzucenie człowieka z mostu ruszy 29 października

zdjęcie: Proces w sprawie zrzucenie człowieka z mostu ruszy 29 października / v42683515
v42683515
Na 29 października zaplanował Sąd Okręgowy w Olsztynie początek procesu Piotra M. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa mężczyzny, którego w trakcie szarpaniny zrzucił do rzeki z mostu Jana. Sprawa stała się głośna po publikacji w sieci nagrania z tego zdarzenia.
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ oskarżyła Piotra M. o usiłowanie dokonania zabójstwa. Miało do tego dojść w sierpniu ubiegłego roku na moście św. Jana Nepomucena w centrum Olsztyna.

Według ustaleń prokuratury pokrzywdzony w tej sprawie mężczyzna, przechodząc przez most, prowokował przypadkowych przechodniów i zachowywał się agresywnie. W pewnym momencie zaatakował Piotra M., a ten po zadaniu pokrzywdzonemu kilku uderzeń doprowadził go do stanu bezwładności. Następnie oskarżony chwycił pokrzywdzonego za ubranie i przerzucił go przez barierkę mostu z wysokości około 7 m do rzeki. Głębokość koryta rzeki w tym miejscu wynosiła 60-80 cm, a dno pokrywały kamienie i kawałki betonu.

W ocenie prokuratora Piotr M., zrzucając pokrzywdzonego z mostu do rzeki, przewidywał możliwość pozbawienia go życia i godził się na to, a tym samym usiłował doprowadzić do jego śmierci. Pokrzywdzony w wyniku upadku do rzeki doznał stłuczeń, w tym głowy i drobnych ran na rękach.

Podczas przesłuchania Piotr M. częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, tj. do uderzenia i odepchnięcia pokrzywdzonego. Oświadczył jednocześnie, że nikomu nie chciał zrobić krzywdy. Wyjaśnił m.in., że odepchnął pokrzywdzonego, ale nie widział, jak wypadał on przez barierkę do rzeki.

Wobec oskarżonego stosowany jest obecnie środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Adam Barczak, w sprawie Piotra M. odbyło się posiedzenie wstępne. Podczas niego zaplanowano m.in., że proces rozpocznie się 29 października 2024 r.

O zdarzeniu na moście Jana stało się głośno z powodu filmiku zamieszczonego w mediach społecznościowych. Widać na nim szarpaninę dwóch mężczyzn. Jeden z nich podnosi drugiego z chodnika i zrzuca przez barierkę do Łyny. Filmik wzbudził emocje w sieci z powodu wyglądającego dramatycznie przebiegu zdarzenia, ale również ze względu na zachowanie obserwujących tę scenę ludzi. Zza kadru słychać kpiące komentarze, a większość przechodniów nie reaguje na to, co się dzieje. (PAP)

Autor: Marcin Boguszewski

mbo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Olsztyn
22.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Kuźnia Społeczna, Olsztyn, Marka...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
Irish Pub Carpenter Inn, Olsztyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-28 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-02 19:00
miejsce
Scena Zgrzyt, Olsztyn, F....
wstęp biletowany