kategoria: Na Sygnale
10 lipiec 2024

Szedł ulicą i kopał w samochody, usłyszał zarzuty

zdjęcie: Szedł ulicą i kopał w samochody, usłyszał zarzuty / fot. KMP w Olsztynie
fot. KMP w Olsztynie
Zarzuty uszkodzenia szlabanu i 3 samochodów osobowych oraz spowodowania szkód o łącznej wielkości ponad 12 000 zł dla 25-latka zatrzymanego przez olsztyńskich kryminalnych. Mężczyzna przyznał się do winy, ale nie był w stanie wyjaśnić powodów swojego zachowania.
REKLAMA

Pod koniec 2023 roku do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni, których samochody osobowe zostały uszkodzone w czasie jednej nocy. Wszystkie stały zaparkowane niedaleko siebie w okolicy olsztyńskiego centrum i śródmieścia. Zniszczony został też jeden ze szlabanów ograniczający ruch samochodów w tej samej okolicy.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału ustalili, że za uszkodzenia szlabanu i 3 pojazdów odpowiedzialny jest jeden mężczyzna, który nocą przechodził ulicami miasta, uderzał, kopał i zrywał lusterka samochodów, postanowił też siłą pokonać szlaban, który stał na jego drodze.

Sprawca wydawał się nieuchwytny, ale śledczy nie poddawali się i 25-latek w końcu wpadł w ich ręce. Okazało się, że nie jest on mieszkańcem naszego powiatu, mimo to nie zdołał ukryć się przed olsztyńskimi policjantami kilkadziesiąt kilometrów od miejsca swoich nocnych wybryków.

Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia szlabanu i 3 samochodów, czym spowodował łączną szkodę o wielkości ponad 12 000 zł. Przyznał się do winy, ale nie był w stanie wytłumaczyć przyczyn swojego zachowania. Tłumaczył się upojeniem alkoholowym. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkód.

 

jw

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
22.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Kuźnia Społeczna, Olsztyn, Marka...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
Irish Pub Carpenter Inn, Olsztyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-28 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-02 19:00
miejsce
Scena Zgrzyt, Olsztyn, F....
wstęp biletowany