23 styczeń 2023

Wnuczek zabrał dziadkowi kluczyki do auta, bo chciał sobie pojeździć - usłyszał zarzuty

fot. KMP w Olsztynie
Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności „zniknięcia” osobowej toyoty o wartości 15 tys. zł. z jednego z parkingów. Jak się okazało wnuczek zabrał kluczyki do auta dziadka i postanowił wraz z kolegami pojeździć po mieście. Okazało się, że wybrał się w podróż, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Auto wróciło już do prawowitego właściciela.
REKLAMA

W ubiegły poniedziałek (16.01.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży auta z jednego z olsztyńskich parkingów. Z relacji pokrzywdzonego 68-latka wynikało, że w ciągu dnia zauważył, że z jego kurtki zniknęły klucze do auta i musiał skorzystać z zapasowego kompletu. Senior był przekonany, że zostawił je w mieszkaniu. Natomiast po ,,zniknięciu’’ auta, pierwsze podejrzenia padły na wnuczka, z którym 68-latek mieszka.
Komunikat o kradzieży osobowej toyoty został przekazany wszystkim patrolom na terenie miasta i powiatu. Policyjni wywiadowcy już następnego dnia odnaleźli auto na jednej z posesji w powiecie olsztyńskim. W pojeździe zastali czterech mężczyzn, w tym 29-latka, który okazał się wnuczkiem pokrzywdzonego. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że bez wiedzy i zgody dziadka zabrał kluczyki do auta i postanowił z kolegami pojeździć po mieście. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe. Osobowa toyota wróciła już do prawowitego właściciela.

(aj/rj)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
-6.8°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 16:28
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
SCENA ZGRZYT, Olsztyn, F....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 17:30
miejsce
Centrum Edukacji i Inicjatyw...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 15:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany