20 grudzień 2021

Informacja o podatku od nieruchomości, rolnym i leśnym w 2022 roku

fot. nadesłane
Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta Olsztyna informuje, że decyzje ustalające wysokość zobowiązań w podatku od nieruchomości, rolnym i leśnym na 2022 rok będą doręczane każdemu współwłaścicielowi nieruchomości.
REKLAMA
Decyzje będą zawierać - zamiast własnoręcznego podpisu - nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do jej wydania.

Urząd Miasta nie wyda i nie doręczy decyzji, gdy kwota podatku rocznego będzie mniejsza niż 9 zł. Natomiast jeżeli doręczenie decyzji nastąpi po 15 marca 2022 roku, czy po terminie płatności pierwszej raty podatku, w takim przypadku czas na uregulowanie należności będzie wynościć 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - EPUAP

Podatnicy zainteresowani otrzymywaniem korespondencji dotyczącej podatków lokalnych w formie elektronicznej (czyli za pośrednictwem platformy ePUAP) powinni wysłać na adres skrytki Urzędu Miasta Olsztyna (/urzadmiastaolsztyn/SkrytkaESP) oświadczenie o następującej treści:

"Proszę o przesyłanie wszelkich pism z Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Olsztyna za pośrednictwem portalu ePUAP, na adres z którego wysłane zostało niniejsze pismo".

Szczegółowa instrukcja dotycząca założenia profilu zaufanego oraz konta na portalu ePUAP jest dostępna na rządowej stronie internetowej Gov.pl.

Powiadomienia SMS

Osoby zainteresowane otrzymywaniem komunikatów SMS o zbliżających się terminach płatności podatku lub wysokości zaległości, które należy uregulować, prosimy o przesyłanie informacji zawierającej numer telefonu oraz numer PESEL w celu identyfikacji w systemie podatkowym - tradycyjnie, elektronicznie za pośrednictwem portalu ePUAP lub na adres e-mail (podatki@olsztyn.eu).

Powiadomienia SMS są generowane automatycznie. Nie zawierają informacji o numerze rachunku bankowego do dokonywania płatności, nie należy na nie odpowiadać.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2022-03-23 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-03 17:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany