kategoria: Prawo
22 czerwiec 2024

Proces o usiłowanie zabójstwa w Piszu ma ruszyć 16 lipca

zdjęcie: Proces o usiłowanie zabójstwa w Piszu ma ruszyć 16 lipca / pixabay/898931
Na 16 lipca Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył początek procesu Małgorzaty D. z Pisza oskarżonej o usiłowanie zabójstwa partnera. Kobieta przyznała się do ugodzenia 35-latka nożem, ale twierdzi, że nie miała zamiaru go zabić.
REKLAMA

Według prokuratury do usiłowania zabójstwa z użyciem noża doszło w połowie grudnia ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Piszu na Mazurach. Jak ustalono, Małgorzata D. i pokrzywdzony mężczyzna od blisko półtora roku pozostawali w nieformalnym związku i mieszkali razem. Oboje często razem spożywali alkohol, a wtedy dochodziło między nimi do kłótni i głośnych awantur.

Właśnie podczas takiej sprzeczki mężczyzna, który przygotowywał sobie obiad, miał zostać ugodzony przez oskarżoną nożem w plecy, w okolice lewej łopatki. W wyniku tego ataku doznał obrażeń wewnętrznych, które zagrażały życiu. W ocenie prokuratury, do zabójstwa nie doszło z uwagi na udzieloną pokrzywdzonemu w porę pomoc lekarską.

"Małgorzata D., przesłuchana w charakterze podejrzanej, nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. W złożonych wyjaśnieniach podała, że ugodziła pokrzywdzonego nożem, ale nie miała zamiaru go zabić" - przekazał PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Adam Barczak.

Krótko po zatrzymaniu podejrzanej policja podawała, że 26-latka miała blisko 3 promile alkoholu. Twierdziła, że chciała "jedynie postraszyć partnera, a nie zabić". Kuchenny nóż ze śladami krwi policjanci znaleźli w łazience, między ubraniami.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwszy termin rozprawy w tej sprawie na 16 lipca. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia. (PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ mow/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Olsztyn
22.2°C
wschód słońca: 04:30
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Kuźnia Społeczna, Olsztyn, Marka...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
Irish Pub Carpenter Inn, Olsztyn,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-28 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-02 19:00
miejsce
Scena Zgrzyt, Olsztyn, F....
wstęp biletowany