30 grudzień 2019

Mechanicy poniżają kobiety. W warsztatach samochodowych to norma

Iwona Kornatko jest właścicielką serwisu samochodowego w Łomiankach. Często zgłaszają się do niej klientki, które w innych miejscach zostały oszukane. Popularnym tekstem mechaników jest: „i tak pani nie zrozumie”.
REKLAMA
Według Iwony Kornatko mężczyźni w warsztatach samochodowych dzielą się na dwie podstawowe grupy. Jedni nie tłumaczą nic i po prostu podają kwotę do zapłaty, a drudzy, w przypadku pytań, odpowiadają byle co, lub używają bardzo fachowego języka, którego nie zrozumie żaden przeciętny kierowca.

Jak opowiada w rozmowie z WP Kobieta, jedna z jej klientek dostała ofertę naprawy samochodu w zamian za randkę z mechanikiem. Inna zgłosiła się z problemem niedziałających spryskiwaczy, choć w innym zakładzie zapłaciła już teoretycznie za naprawę tego problemu. Jak się potem okazało, spryskiwacze działały, ale dopiero przy włączonych światłach, a mechanik w poprzednim warsztacie po prostu ją oszukał.

Kornatko zauważa jednak, że sytuacja powoli się zmienia. Nie wszystkie zakłady stosują nieuczciwe metody, a zdarza się coraz więcej kobiet mechaników. Mimo to cały czas stereotypy są bardzo silne i mimowolnie im ulegamy.


Źródło: WP Kobieta
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2020-01-19 16:00
miejsce
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-19 19:00
miejsce
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-22 20:00
miejsce
Pijana Czapla, Olsztyn, ul. Górna 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-24 19:30
miejsce
Hala URANIA, Olsztyn, al....
wstęp biletowany