17 sierpień 2020

Pijani sternicy na mazurskich jeziorach

fot. PAP
Podczas ostatniego, długiego weekendu, na mazurskich jeziorach zatrzymano kilku pijanych sterników. Jeden był tak pijany, że skuterem wjechał w pomost - podała w poniedziałek policja.
REKLAMA

Pijanych sterników łodzi i skuterów wodnych policjanci zatrzymali m.in. w powiecie iławskim, aż czterech w powiecie piskim oraz w powiecie ełckim. Tam w okolicach Starych Juch pijany sternik wjechał w drewniany pomost nad jeziorem. Policja z Ełku poinformowała, że 39-letni turysta miał 2 promile alkoholu w organizmie.

"Na szczęście na skutek uderzenia skutera w pomost nic się nikomu nie stało, uszkodzeniu uległ tylko skuter" - podała policja.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości - niezależnie od tego, czy pływa się żaglówką, czy skuterem - grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend na mazurskich jeziorach panował ogromny ruch, ratownicy MOPR podawali, że wiele osób nierozsądnie korzystało ze słonecznej pogody. Pomocy ratowników medycznych wymagały osoby odwodnione, przegrzane, które przebywając na słońcu nie piły wody, nie nosiły czapek, czy kapeluszy.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2021-03-20 20:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-11 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany