23 styczeń 2023

Spektakl multimedialny pod kopułą Planetarium w Olsztynie

zdjęcie: Spektakl multimedialny pod kopułą Planetarium w Olsztynie / kupbilecik24.pl / Spektakl multimedialny pod kopułą Planetarium w Olsztynie
kupbilecik24.pl / Spektakl multimedialny pod kopułą Planetarium w Olsztynie
Zapraszamy 24 marca 2023 roku do Planetarium, Olsztyn, al. Marszałka J. Piłsudskiego 38.
REKLAMA
data: 2023-03-24 17:00
miejsce: Planetarium, Olsztyn, al. Marszałka J. Piłsudskiego 38
bilety: KUP BILET
 

To będą jedyne w swoim rodzaju koncerty w miejscu wręcz stworzonym do przeżywania muzyki Pink Floyd (nieprzypadkowo londyńska prasowa premiera płyty w 1973 r. odbyła się właśnie w planetarium). Klimat zapewnią miejsce, wizualizacje i laserowa oprawa oraz polskie tłumaczenie, które pozwoli słuchaczom wejść głębiej w niepokojące przesłanie albumu.To już kolejny album Pink Floyd, który Spare Bricks wykonuje po polsku. Kilka lat temu grupa przedstawiła na wielu koncertach świetnie przyjętą polską wersję "The Wall".

Jednym z najbardziej znanych fragmentów płyty jest "The Great Gig in the Sky". Przejmującą wokalizę wykona w Olsztynie gość specjalny, którym będzie Ola Bieńkowska, przez wiele lat współpracująca z The Australian Pink Floyd Show. Wzruszenia gwarantowane! Mocnym akcentem spektaklu będzie specjalnie przygotowany na olsztyńskie koncerty monolog w wykonaniu olsztyńskiego aktora Macieja Mydlaka, poza sceną fana muzyki Pink Floyd. Inspirowany treścią "Ciemnej Strony" tekst Roberta Zienkiewicza, autora tłumaczeń, nie pozwoli nikomu przejść obojętnie obok przesłania albumu.

24 marca 2023 r. przypada 50. rocznica brytyjskiej premiery "The Dark Side of the Moon". Z tej okazji zespół Spare Brick zaprasza do Olsztyna na wyjątkowy weekend z "Ciemną Stroną Księżyca". 24, 25 oraz 26 marca pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium zespół zaprezentuje swoją wersję płyty wszechczasów. Gościnnie w "The Great Gig In The Sky" Ola Bieńkowska, monolog "Mów do mnie" inspirowany "Ciemną Stroną Księżyca" w wykonaniu Macieja Mydlaka, spektakl pod kopułą, planetarium z wizualizacjami i laserami.

Zespół wystąpi w składzie:

- Agnieszka Szpargała - śpiew, saksofon,
- Jacek Aumüller - gitara basowa, śpiew, syntezator basowy,
- Paweł Wrocławski - gitara elektryczna,
- Adam Jęczmyk - śpiew, gitara elektryczna,
- Arkadiusz Spanier - instrumenty klawiszowe,
- Michał Witiak - perkusja.

Goście:
- Aleksandra Bieńkowska - wokaliza,
- Maciej Mydlak - monolog "Mów do mnie".

Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Pink Floyd Muzyka Live! - 50 lat
artyści:
Agnieszka Szpargała, Jacek Aumüller, Paweł Wrocławski, Adam Jęczmyk, Arkadiusz Spanier
Koncert Spare Bricks to wspaniałe widowisko multimedialne z filmami, laserami i innymi niespodziankami. To pełne emocji spotkanie z ukochanymi utworami Pink Floyd. Spare Bricks to wyjątkowy sześcioosobowy zespół gwarantujący świeże, ale jednocześnie pełne szacunku dla oryginału wykonania. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
-7.8°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:26
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2023-02-06 19:00
miejsce
SCENA ZGRZYT, Olsztyn, F....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 17:30
miejsce
Centrum Edukacji i Inicjatyw...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 15:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany