Wydarzenia

Wrocław-Szymany-Olsztyn - podróż przez pryzmat legendarnych przebojów

dodano 2021-10-21 12:23:23
rozpoczęcie:
2022-03-19 19:30
miejsce:
Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Olsztyn, ul. Głowackiego 1
bilety:

Od kiedy Wrocław od Olsztyna dzieli zaledwie godzina drogi powietrznej, pretekstów do podróży nie brakuje. Jednym z nich może być koncert muzyki Pink Floyd, zespołu wiecznie żywego w pamięci fanów, w wykonaniu grupy Spare Bricks. W marcu 2022 r. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się widowisko muzyczne z okazji 49. rocznicy wydania płyty "Ciemna Strona Księżyca". W repertuarze koncertu znajdą się nie tylko utwory z tego albumu, ale również najbardziej lubiane dzieła wybrane z całej twórczości brytyjskiej grupy. Dzięki połączeniu lotniczemu Szymany-Wrocław odległość Warmii i Mazur oraz Dolnego Śląska przestała mieć znaczenie. Lot trwa zaledwie 45 minut, a z Szyman do stolicy regionu - Olsztyna - dotrzemy komfortowo taksówką lub szynobusem, sprawnie pokonując trasę 55 kilometrów.

Możliwość, jaką otwiera przed nami Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, sprawia, że organizacja wydarzeń kulturalnych, spotkania biznesowe i podróże turystyczne pomiędzy odległymi od siebie regionami stały się znacznie prostsze. Na koncercie wrocławskiej grupy utwory z płyty "The Dark Side of the Moon" usłyszymy częściowo w polskiej wersji, dzięki czemu widowisko będzie miało wymiar nie tylko muzyczny, ale również poetycki. Znane i wielokrotnie nucone utwory, przetłumaczone na język polski nieoczekiwanie nabierają większej mocy, ponieważ poezja w rodzimym języku - niczym pryzmat - rozszczepia znaczenie słów, nadając im wiele znaczeń. A wszystko po to, aby dotknąć "światła naszej codzienności".

Koncerty muzyki Pink Floyd zawsze gromadzą słuchaczy z kilku pokoleń ukształtowanych przez twórczość kultowego brytyjskiego zespołu. Rodzice przychodzą z nastolatkami, ale nie brakuje też studentów, nie brakuje seniorów. To dowód na to, że muzyka Pink Floyd jest ponadczasowa - wyrażała nastroje młodych w latach 60. poprzedniego stulecia i w kolejnych dekadach, a i obecnie wciąż trafia do naszej wrażliwości. Spare Bricks przedstawi publiczności show na miarę wielkoformatowego koncertu, będącego jednocześnie muzyczną podróżą w czasie oraz nowatorskim widowiskiem.

Zespół zagra w składzie:
- Agnieszka Szpargała - śpiew, saksofon,
- Jacek Aumüller - gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa,
- Paweł Wrocławski - gitara elektryczna, gitara akustyczna,
- Adam Jęczmyk - śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna,
- Arkadiusz Spanier - instrumenty klawiszowe,
- Michał Witiak - perkusja.

Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd (we współpracy z zespołem Spare Bricks kilka lat temu powstała świetnie przyjęta na wielu koncertach polska wersja "The Wall").

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Pink Floyd Muzyka Live!
artyści:
Agnieszka Szpargała, Jacek Aumüller, Paweł Wrocławski, Adam Jęczmyk, Arkadiusz Spanier
Koncert Spare Bricks to wspaniałe widowisko multimedialne z filmami, laserami i innymi niespodziankami. To pełne emocji spotkanie z ukochanymi utworami Pink Floyd. Spare Bricks to wyjątkowy sześcioosobowy zespół gwarantujący świeże, ale jednocześnie pełne szacunku dla oryginału wykonania. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2022-03-23 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-03 17:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany