2 styczeń 2020

Najpierw sprzątanie, potem pieniądze. Pomysł Polaków spodobał się nawet ONZ

Planet Heroes to platforma crowdfundingowa, wspierająca finansowo osoby, które sprzątają własną okolicę. Najpierw trzeba pozbyć się śmieci, a dopiero wówczas pojawią się pieniądze. Pojawia się jednak pytanie, czy nie będzie to pożywka dla naciągaczy, którzy nic nie zrobią?
REKLAMA
Platforma została założona przez trójkę przyjaciół z branży IT. Postanowili jednak odwrócić zwyczajową kolejność działań. Jak mówi bowiem w rozmowie z money.pl Przemek Pyziel, twórca Planet Heroes, teraz w większości najpierw otrzymywane są pieniądze, a dopiero później pomysłodawcy akcji przechodzą do działania. Według niego przez takie postępowanie wiele środków finansowych „się gubi”, a też motywacja do samego sprzątania wyraźnie słabnie.

Dlatego na Planet Heroes najpierw trzeba zrobić zdjęcie danego miejsca przed sprzątaniem i po. Następnie do fotografii dodajemy krótki opis akcji i umieszczamy na platformie. Wówczas otrzymujemy wsparcie finansowe od firm jak i osób fizycznych.
Pyziel zapewnia jednak, że jest w stanie zweryfikować, czy dane zdjęcie rzeczywiście oddaje stan faktyczny z konkretnego miejsca i czasu. Sprawdza informacje „zaszyte” w fotografii, a jeśli są jakieś wątpliwości, to są one wyjaśniane z projektodawcą.

W marcu 2019 roku Planet Heroes wygrało konkurs na najlepszy startup ekologiczny na forum ONZ. Przedsięwzięcie ma skalę globalną i biorą w nim udział ludzie z Łotwy, Węgier czy Indonezji, a nawet z Zanzibaru, gdzie w akcji wzięło udział 700 dzieci, które liczą, że dzięki pieniądzom z akcji będzie można zakupić pierwszy komputer do lokalnej szkoły.


Źródło: WP.PL 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2020-01-19 16:00
miejsce
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-19 19:00
miejsce
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-22 20:00
miejsce
Pijana Czapla, Olsztyn, ul. Górna 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-24 19:30
miejsce
Hala URANIA, Olsztyn, al....
wstęp biletowany