12 wrzesień 2020

MOPR: na mazurskich jeziorach dużo żeglarzy, ale spokojnie i bezpiecznie

fot. PAP
Po mazurskich jeziorach wciąż żegluje bardzo wiele osób, a w kilku miejscach rozegrano w sobotę także regaty. Mimo, że przez całą sobotę wiatr wiał z siłą 4-5 stopni w skali Beauforta ratownicy nie zanotowali poważnych wypadków.
REKLAMA

Dyżurny MOPR powiedział PAP w sobotę po południu, że "tłum na jeziorach nie ustępuje temu, który był latem". Turyści pływają zarówno na łodziach żaglowych, jak i na houseboatach. Dodatkowo w kilku mazurskich miejscowościach m.in. Mikołajkach rozegrano w sobotę regaty - tego typu imprez latem, ze względu na pandemię nie organizowano.

W sobotę na mazurskich jeziorach wiał wiatr z prędkością 4-5 stopni w skali Beauforta - jest to taka siła, która wymaga już od żeglujących konkretnych umiejętności. Mimo to, jak przekazał PAP dyżurny MOPR, na wodzie nie odnotowano poważniejszych zdarzeń - tylko jedna łódź miała kłopoty techniczne i na pomoc płynęli ratownicy.

Do końca września na mazurskich jeziorach stacjonować będą karetki wodne. MOPR pełni służbę przez cały rok. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ godl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2021-03-20 20:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-28 18:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-29 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-11 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany