12 styczeń 2023

Czytanie performatywne Wagony, wagony PREMIERA

zdjęcie: Czytanie performatywne Wagony, wagony PREMIERA / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Pierwsze dni stycznia to zazwyczaj czas nadziei, marzeń i planów, ale też refleksji i podsumowań. Miniony rok uświadomił nam, jak bardzo cenny jest pokój, bezpieczeństwo oraz wiara, że jasność zwycięży nad ciemnością. Nie możemy jednak zapomnieć, że tuż obok nas zło panoszy się i przemocą wdziera się w codzienność zwykłych ludzi, takich jak my. Nie chcemy milczeć i odwracać wzroku od tego, co niewygodne, stąd też zapraszamy na czytanie performatywne tekstu „Wagony, wagony”. Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia o godz. 18.00 w Domu Mendelsohna w Olsztynie (ul. Zyndrama z Maszkowic 2).
REKLAMA
Wyjątkową przestrzeń Centrum Dialogu Międzykulturowego BORUSSIA wypełni sztuka autorstwa Łukasza Staniszewskiego w interpretacji aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.

Wystąpią: Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Sylwia Wiensko
Oprawa muzyczna: Mateusz Cwaliński
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
Współorganizatorzy : Olsztyński Teatr Lalek, Centrum Dialogu Międzykulturowego BORUSSIA, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie
Partner wydarzenia: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Łukasz Staniszewski – ur. 1975 w Olsztynie, przez lata zawodowo związany z olsztyńskimi stacjami radiowymi. Jest pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk. Otrzymał nagrody m.in.: III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia za słuchowisko pod nazwą „Znajdź historie/ę” pt. „Siłacze” oraz dwukrotnie w roku 2019 i 2021 na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za teksty słuchowisk. W marcu 2020 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jego debiutancka książka „Małe Grozy”.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
-1.8°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 16:24
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2023-02-04 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-04 19:00
miejsce
SCENA ZGRZYT, Olsztyn, F....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 17:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany