22 czerwiec 2022

Ulotne: wernisaż wystawy

fot. nadesłane
Rozkręca się cykl letnich imprez serwowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Przed nami wernisaż wystawy "Niebo czarne" Joanny Milewicz i Hanny Pyrzyńskiej.
REKLAMA
Ulotne" - to hasło tegorocznego, kulturalnego sezonu w stolicy Warmii i Mazur. Kilkadziesiąt koncertów, spektakli teatralnych, poza tym wystawy, animacje, festiwale występy kabaretowe - to wszystko potrwa do września.

Kolejnym akcentem tegorocznego cyklu jest oryginalny, malarski projekt. Będzie go można oglądać już od piątku (24 czerwca) w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.

Autorki w poetycki sposób odkryją przed nami nowe oblicza znanego nam świata, dodając charakterystyczne dla swoich prac komentarze do rzeczywistości - mówi Monika Wasiniewska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - Ich ciekawy styl malarski zostanie uzupełniony przez nietypowe lampy, które stworzą w przestrzeni ekspozycyjnej szczególną, nową plastyczność.

Hanna Pyrzyńska urodziła się i mieszka w Warszawie. Jest absolwentką wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 1992 roku stale współpracuje z "Gazetą Wyborczą". Ilustracje zamieszczała także w innych pismach: "Dziecko", "Elle", "Le Monde", "Courrier International". Natomiast Joanna Milewicz to artystka urodzona w Olsztynie. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie zajmuje się krytyką polityczno-społeczną, "pisząc" obrazy będące komentarzami do otaczającej rzeczywistości.

Wernisaż wystawy "Niebo czarne" w Galerii Amfilada w piątek (24 czerwca) o 17:00.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Olsztyn
25.2°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:13
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2022-07-01 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-03 19:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-06 20:00
miejsce
Galeria Sowa, Olsztyn, ul. Zamkowa 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany