10 styczeń 2022

Warmińsko-mazurskie: szkoły wróciły do nauki stacjonarnej, frekwencja wysoka

Żadna ze szkół na Warmii i Mazurach nie zgłosiła problemów z powrotem od poniedziałku do nauki stacjonarnej – podało Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Z informacji uzyskanych w szkołach wynika, że frekwencja w tym dniu była bardzo wysoka.
REKLAMA

"Wszystkie szkoły w województwie pracują w trybie stacjonarnym. Nie mamy żadnego zgłoszenia o sytuacji, w której należałoby przejść na tryb pracy hybrydowej czy zdalnej" – powiedziała PAP Małgorzata Hochleitner z warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty.

Zaznaczyła, że dotyczy to szkół podstawowych, techników i liceów, czyli tych szkół, których stacjonarne funkcjonowanie było ograniczone od 20 grudnia.

Z informacji uzyskanych przez PAP w olsztyńskich szkołach wynika, że w pierwszym dniu po powrocie do nauki stacjonarnej była bardzo wysoka frekwencja.

"Tylko pojedyncze osoby w klasach są nieobecne. Wszystko przebiega właściwie, żadna klasa nie jest jeszcze na zdalnym. Sanepid do mnie nie dzwonił i mam nadzieję, że już dzisiaj takiego telefonu nie otrzymam" – powiedział PAP dyrektor IV LO w Olsztynie Tomasz Niedźwiecki.

Według niego więcej nieobecności było w grudniu. Wówczas też – jak mówił – poszczególne klasy wracały z nauczania zdalnego lub były na nie wysyłane. Dyrektor powiedział też, że obecnie w jego szkole kadra pedagogiczna jest praktycznie w komplecie. "U nas 99 proc. nauczycieli jest zaszczepionych" – zaznaczył.

Również wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie Katarzyna Patejuk przekazała PAP, że w poniedziałek była tam bardzo wysoka frekwencja zarówno w młodszych, jak w starszych klasach. Brakowało co najwyżej pojedynczych dzieci, ale były też klasy, gdzie wszyscy uczniowie byli obecni.

"Jeśli chodzi o maluchy z klas I-III, to po ich zachowaniu widać, że bardzo się cieszą z tego, że wróciły do szkoły i mogą się spotkać. W przypadku starszych uczniów trudno to ocenić, bo ich o to nie pytałam" – stwierdziła.

Jak wspominała, w grudniu w tej szkole praktycznie przez cały czas po kilka klas było na nauczaniu zdalnym. Gorzej też było wówczas z frekwencją, bo – jak oceniła – rodzice nie chcieli puszczać dzieci do szkoły przed samymi świętami.

Zgodnie w rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych było ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 r. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną. Jednak zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli tylko do 22 grudnia włącznie, potem rozpoczęła się przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Do nauki uczniowie wrócili 3 stycznia, ale przez pierwsze dni nowego roku uczyli się zdalnie.(PAP)

Autor: Marcin Boguszewski

mbo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Olsztynie

kiedy
2022-03-23 19:00
miejsce
Filharmonia Warmińsko-Mazurska,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 16:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-26 19:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-03 17:00
miejsce
Auditorium Maximum, Olsztyn, al....
wstęp biletowany